• آزمون کتبی حفظ قرآن کریم در امامزادگان بشرویه برگزار می شود
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه از برگزاری آزمون کتبی حفظ قرآن کریم با شرکت ۷۱ نفر در امامزادگان این شهرستان خبر داد.
 
  حجت الاسلام دادخداد خدایی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بشرویه از شرکت ۷۱ نفر در آزمون کتبی حفظ قرآن خبر داد و گفت: در گروه  سنی ۷تا ۱۲، ۳۵ نفر شرکت کرده اندکه میزان محفوظات این گروه جزء ۳۰خواهد بود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه تعداد شرکت کنندگان گروه سنی ۱۳ تا ۱۸، را ۲۰ نفر عنوان و اذعان کرد:  ميزان محفوظات این گروه  جزء ۳۰ و ۱ است.
حجت الاسلام خدایی با بیان اینکه  گروه سنی ۱۹ سال به بالا، باید جزء ۳۰ و ۱ و ۲ را حفظ کنند، یادآور شد: تعداد شرکت کننده های در این گروه ۱۶ نفر هستند.
وی خاطرنشان کرد: این طرح  13 اریبهشت ماه، در امامزاده محمد بن اصغر(ع) و حسینیه حضرت رقیه خاتون(س) برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۹ و ساعت 15:16 |
*تقدیر مشاور رئیس سازمان و مسئول امور روحانیون سازمان اوقاف کشور از مدیر کل اوقاف خراسان جنوبی
طی نامه ای حجت الاسلام سعید طالبی نیا،مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مسئول امور روحانیون از حجت الاسلام گرایلی، مديركل اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی به منظور اقدامات انجام شده در...
 
متن نامه بدین شرح است:
حجت الاسلام والمسلمین محمد طاهر گرایلی(زید عزه)
مديركل محترم اوقاف و امورخیریه خراسان جنوبی
سلام علیکم
با احترام نظر به تلاش ارزشمند جنابعالی در امر مديريت اوقاف استان و اقدامات شايسته و اساسي در رابطه با احياي موقوفات و آباداني و عمران سخت افزاري و نرم افزاري بقاع متبركه، و نيز جذب سهمیه استخدامی برای كارمندان آن اداره کل و ساير اقدامات ماندگار؛ بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را اعلام می دارم. برای جنابعالی در ظل توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه  الشریف و تحت راهبری¬های  مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای مدظله العالی آرزوی توفیق روزافزون می نمایم.
                                                                                سعید طالبی نیا
                                                                                مشاور رئیس سازمان
                                                                                  و مسئول امور روحانیون
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۹ و ساعت 15:15 |

رئيس اوقاف بشرويه:
مراكز علمی، شور انقلابی را در پيكره جامعه و مردم تقويت كنند

  مراكز علمی بايد شور انقلابی را در پيكره جامعه تقويت كنند چراكه برای مقابله با دشمنان دين، نيازمند خلق حماسه هستيم و مراكزی چون حوزه و دانشگاه به‌عنوان محيط پرورش تفكر و سازندگی جوانان، می‌توانند زمينه را برای تحقق اين دو آرمان فراهم كنند.

حجت‌الاسلام و المسلمين دادخداد خدايی، رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه خراسان جنوبی، در پاسخ به اين سؤال كه مهم‌ترين دليل نامگذاری امسال به سال ‌حماسه سياسی، حماسه اقتصادی‌ از سوی رهبری چيست، گفت: با توجه به جنگ پيچيده دشمنان در عرصه‌های گوناگون، نام‌گذاری سال 1392 نقشه راه اصلی و سياست‌گذاری‌های كلان پيش‌رو را مشخص می‌كند.

وی ادامه داد: دشمنان با استفاده از بنگاه‌های خبر پراكنی صهيونيستی و استفاده از ابزارهای شيطانی خويش اينگونه ادعا می‌كردند كه به‌دنبال انزوای سياسی و فلج كردن اقتصادی ايران هستند.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه ادامه داد: انتخابات رياست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را می‌توان يكی از مهم‌ترين عوامل نامگذاری امسال با عنوان حماسه سياسی عنوان كرد.

حجت‌الاسلام خدايی در پاسخ به اين سؤال كه نقش مسئولان در تحقق اين شعار چيست، گفت: مسئولان نقش بسيار مهمی در نقش‌آفرينی اين دو حماسه دارند از جمله اينكه با خدمت‌رسانی بيشتر به مردم و از طرفی حل مشكلات كه باعث دلسردی مردم شود، مسئله معيشتی و اقتصادی مردم ايران يكی از دغدغه‌های مهم رهبر فرزانه انقلاب است و بايد مسئولان امر تلاش لازم را در اين زمينه انجام دهند.

وی در پاسخ به اين سؤال كه نقش جامعه علمی و دينی به‌ويژه روحانيان و نخبگان علمی در اين زمينه چيست، اظهار كرد: حوزه و دانشگاه به‌عنوان مركز علم و دانش و محيطی برای پرورش تفكر و سازندگی جوانان، بستر را برای تحقق اين دو آرمان مهيا كند.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه با بيان اينكه تقويت روحيه مسئوليت‌پذيری دانشجويان و طلاب می‌تواند به پيشبرد اهداف كشور كمك شايانی داشته باشد و اين تقويت روحيه مسئوليت‌پذيری كه از رسالت‌های مهم دانشگاه و حوزويان است بايد در جامعه عملی شود، افزود: به ثمر رسيدن شعار سال 92 نيازمند فراهم‌سازی زمينه مناسب كار از سوی مسئولان كشوری بوده و مردم نيز با بصيرت و آگاهی خود جريان‌های فتنه و غبارآلود را تشخيص داده و در مسير خنثی كردن آن حركت ‌كنند.

حجت‌الاسلام خدايی در پاسخ به اين سؤال كه با توجه به در پيش بودن انتخابات رياست جمهوری، نقش مردم در تحقق حماسه سياسی چيست‌، اظهار كرد: مردم و مسئولان بايد تلاش كنند كه با اتحاد و همدلی، اعتماد به‌نفس و اتكال به خدا و پيام رهبر معظم انقلاب، تحقق يابد.

وی با اشاره به اينكه نامگذاری عناوين سال‌ها از سال 1388 تاكنون نشانگر توجه ويژه مقام معظم رهبری به امر اقتصادی و معيشتی مردم بوده و نامگذاری سال جاری با عنوان سال حماسه سياسی و اقتصادی تكميل‌كننده يك روند رو به رشد اقتصادی كشور است، عنوان كرد: مردم بايد با استناد به فرموده مقام معظم رهبری به‌نحو مطلوب در پای صندوق‌های اخذ رأی حاضر شده و به فرد اصلح رأی دهند، چرا‌كه حضور گسترده در انتخابات و انتخاب فرد اصلح می‌تواند علاوه بر ناكام ساختن توطئه‌های دشمنان، سرنوشت نظام اسلامی را به فردی بسپارد كه بتواند اين نظام را در بهترين موقعيت قرار دهد.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه بشرويه در پاسخ به اين سؤال كه با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی نقش مردم و دولت در تحقق حماسه اقتصادی چيست‌، خاطرنشان كرد: دولت با برنامه‌ريزی صحيح و مديريت دقيق‌تر نسبت به اقتصاد می‌تواند فرهنگ استقامت در برابر اين تحريم‌ها را به مردم آموزش دهد و از طرفی مردم بايد با جلوگيری از اسراف و مديريت كردن مطلوب از امكانات موجود تا بازه زمانی خاص اقتصاد فردی و اجتماعی خود را مديريت كنند.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۹ و ساعت 6:58 |
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه خبر داد
رونمایی از ضریح و ‌شجره‌نامه امامزاده ساغند بشرویه
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه گفت: در آستانه ولادت حضرت فاطمه(س) ضریح و شجره‌نامه امامزاده سید محمد ساغند بشرویه رونمایی می‌شود.
خبرگزاری فارس: رونمایی از ضریح و ‌شجره‌نامه امامزاده ساغند بشرویه

حجت‌الاسلام دادخدا خدایی ‌ظهر امروز در جمع خبرنگاران بشرویه اظهار کرد: در سطح شهرستان بشرویه هفت بقعه متبرکه وجود دارد که مورد اعتقاد مردم منطقه است و سالانه حدود 90 هزار زائر و مسافر به جوار این بقاع متبرکه تشرف می‌یابند.

وی ادامه داد: بقعه امامزاده سید محمد ساغند از بقاع متبرکه شهرستان بشرویه است که در شمال شهرستان و در فاصله 75 کیلومتری در جوار روستای نایگ واقع شده است و نسب این امامزاده با چند واسطه به امام سجاد(ع) بر می‌گردد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه افزود: این بقعه متبرکه در کنار کوهی بزرگ و دارای آب و هوایی معتدل است و با چشم‌انداز زیبا به مکان زیارتی و سیاحتی تبدیل شده است.

خدایی عنوان کرد: در آستانه ولادت حضرت فاطمه(س) ضریح و شجره‌نامه امامزاده سید محمد ساغند بشرویه در هشتم اردیبهشت ماه با حضور جمعی از مسئولان و زائران رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این امامزاده دارای کرامات زیادی است، گفت: در سنوات گذشته با همت و تلاش هیئت امناء و همکاری اداره اوقاف شهرستان نسبت به عمران و آبادی آن اقداماتی انجام شده و شاهد حضور زائران و مسافران در ایام نوروز، تابستان و محرم و صفر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه تصریح کرد: بقاع متبرکه شهرستان بشرویه با توجه به دور دست بودن از مرکز شهر و روستاها درآمد چندانی ندارند و همین امر سبب کندی روند ساخت و سازهای عمرانی شده است.

خدایی با بیان اینکه کمک‌های ریالی از محل اعتبارات دولتی برای امامزادگان این شهرستان ناچیز است، اذعان داشت: بیشتر زیرساخت‌های بقاع متبرکه نیمه تمام مانده و نیاز مبرم به زیرساخت‌های عمرانی دارد.


+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۰۶ و ساعت 19:46 |
معرفی امامزاده سید محمد ساغند شهرستان بشرویه
امامزاده سید محمد(ع) ساغند،ازبقاع متبرکه مورداعتقادوالتزام مردم منطقه بشرویه
 
بقعه متبرکه امامزاده  سید محمد(ع) ساغند،درشمال شهر بشرویه با فاصله 75 کیلومتری، در جوارروستای نایگ واقع شده است که از قدیم الایام این مکان متبرکه زیارتگاه عاشقان ائمه اطهار (ع) بوده است تا اینکه حدود سال 1345ه.ش یکی از شاگردان مدرسه روستای هنویه بنام عباس محمدی که به قصد مراجعه به روستای نایگ در حال حرکت بوده از دور مشاهده نموده که آقای بزرگواری از داخل این زیارتگاه به محل فعلی (قدمگاه امام زمان (عج) )ساغند، مشرف و نامبرده را با اسم صدا می زنند و بعد از آنکه به نزد ایشان آمده با توجه به اینکه نامبرده بچه یتیم بوده ، ایشان احوالاتی از وی می پرسند و حتی می فرمایند من اکنون از محل دفن پدرتان می آیم و نگران نباش و در پایان سفارش می فرمایند که به آقای حسن عباسی (که در سال 88 مرحوم شده اند) بگو که به نذرشان عمل نمایند و زیارتگاه را بازسازی نمایند و ناگهان از نظرشان غایب می شوند.
این محل قبلا به صورت خشت و گلی بوده که بعدا با همت مردم و روحانیت بشرویه در محل قدمگاه مکانی بنا و نسبت به توسعه این بارگاه اقداماتی صورت گرفته و با همکاری هیئت امناء ایم مکان توسعه و به وضع فعلی مبدل شده است .
و ضمنا سنگی بصورت محرابی کوچک در این محل موجود می باشد که روی آن عبارت «امیر تاج(ره)و زیارتگاه ساقن" نقش بسته است .
میزان استقبال زائرین و مسافرین در طول سال به طور متوسط حدود 6000 نفر می باشندکه بیشترین استقبال ؛در لحظه تحویل سال  ،ایام تابستان ،ماه محرم و صفر به چشم می خوردواز مناطق بردسکن،عشق آباد،طبس،کاشمر، بشرویه،بجستان و فردوس به زیارت می آیند .
موقعیت این مکان به لحاظ کوهستانی بودن و داشتن آب و هوایی معتدل در جهت سیاحتی و زیارتی بسیار مورد توجه مردم می باشد .

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۰۶ و ساعت 19:40 |
 معرفی امام زاده محمدابن اصغر(ع) بشرویه
بقعه متبرکه امام زاده محمدابن اصغر (ع) یکی از بقاع محوری و شاخص است که در روستای هوگند در 12 کیلومتری بشرویه قرار دارد.
 
حجت الاسلام دادخداد خدایی، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بشرویه پیرامون معرفی امام زاده محمدابن اصغر(ع) بشرویه گفت: بقعه متبرکه امام زاده محمدابن اصغر (ع) با ده واسطه به امام حسن مجتبی(ع)، که یکی از بقاع محوری و شاخص می باشد که در روستای هوگند در 12 کیلومتری بشرویه قرار دارد.
وی ادامه داد: این امامزاده یکی از مهمترین مراکز سیاحتی وزیارتی است که به سبب وجود این بارگاه ملکوتی و ریشه های تاریخی و باورهای عمیق دینی که روی افکار عمومی گذاشته وجلوه های زیبای طبیعی وهوای مطبوع وغیره ...این مکان را در ردیف یکی از بهترین موقعیتهایی قرارداده که به نحوی می تواند پاسخگوی نیازهای معنوی وروحی مردم باشد
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بشرویه  با اشاره به اینکه زائران از راههای دور ونزدیک مخصوصا در فصل گرم تابستان به این مکان جهت زیارت وگذراندن اوقات فراغت مشرف می شوند، یادآور شد: در این راستا اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بشرویه با همکاری هیئت امناء اقدام به تهیه وپیگیری طرح جامع بقعه متبرکه وفضای سبزو همچنین دیگر امکانات رفاهی نموده است .
گفتنی است:  این بقعه دارای 65 خادم افتخاری می باشد که بصورت شیفتی به زائرین خدمت رسانی می کنند.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ و ساعت 17:51 |
در این مراسم اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بشرویه میزبان هیات های مذهبی روستاهای اطراف امامزاده بود.همچنین در محل امامزاده ایستگاه های مشاوره وقف و مسائل شرعی فعالیت چشم گیری داشتند.

در پایان مراسم از زائرین پذیرایی به عمل آمد.


برچسب‌ها: مراسم یاس نبوی
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در سه شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ و ساعت 10:22 |
امامزاده محمدبن اصغر(ع) میزبان همایش رهروان یاس نبوی

اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بشرویه با همکاری کمیسیون امور بانوان


برچسب‌ها: همایش رهروان یاس نبوی
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در سه شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ و ساعت 10:2 |
• امامزاده «محمد ابن اصغر(ع)» بشرویه، میزبان همايش رهروان ياس نبوي ؛
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بشرویه گفت: در سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، امامزاده «محمد ابن اصغر(ع)» بشرویه، میزبان سوگواره یاس نبوی است.
 
  حجت الاسلام و المسلمین خدایی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) مراسم ويژه سوگواره یاس نبوی وهمچنين همايش رهروان ياس نبوي با حضور هیئت های مذهبی دهستان های رقه،موردستان، باغدهک وباهمكاري اموربانوان فرمانداري وبسيج خواهران در ۲۵ فروردین ماه از ساعت ۲۰:۳۰ در جوار بقعه متبرکه امامزاده محمد ابن اصغر(ع)روستای هوگند برگزار می شود.
وی یادآور شد: در این جلسه ضمن اقامه عزاداری به عزاداران شام داده می شود.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۴ و ساعت 7:34 |

سوگواره یاس نبوی در ۴بقعه متبرکه بشرویه برگزار می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه از برگزاری سوگواره یاس نبوی در روز شهادت حضرت زهرا در چهاربقعه این شهرستان خبر داد.
 
 حجت الاسلام داد خداد خدایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه در گفت و گو با ما از برگزاری سوگواره یاس نبوی در چهار بقعه (محمدابن اصغر (ع)، بی بی نجمه خاتون (س)، سیدمحمد ساقن (ع) و محمدابن اسحاق (ع) خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این سوگواره و عزاداری های دخت نبی مکرم اسلام ترویج فضایل اخلاقی آن حضرت و سیره فاطمی است.
وی ادامه داد: معرفی شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) و اقامه عزای آن حضرت، ونیز ترویج خطبه فدکیه حضرت به عنوان مهمترین رکن در دفاع از ولایت از دیگر برنامه های یش بینی شده در روز شهادت این بانوی گرامی است.
حجت الاسلام خدایی عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و عاشورایی نمودن فاطمیه وترویج وقف را از دیگر اهداف اجرای این سوگواره در بقاع متبرکه برشمرد و افزود:دعوت از روحانیان بومی ومبلغین اعزامی از قم، برپایی محافل انس با قرآن و خطبه خوانی حضرت زهرا(س) از جمله برنامه های دهه فاطمیه و سوگواره یاس نبوی است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه با بیان اینکه حضرت زهرا(س) تجلی تمام اسماء الهی است، یادآور شد:حضرت زهرا(س) فضائل فراوانی دارند که در وصف نمی گنجد و هر بانویی برای موفقیت و سربلندی در زندگی باید به حضرت زهرا(س) و شیوه زندگیشان تمسک جوید
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در سه شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۰ و ساعت 15:44 |
بيش از30هزارزائرومسافردرجواربقاع امامزادگان شهرستان بشرويه درايام نوروز.
رئيس اداره اوقاف شهرستان بشرويه ازحضوربيش ارسي هزارنفرزائرومسافردرجواربقاع امامزادگان بشرويه خبرداد.


 

  حجت الاسلام و المسلمین خدائي رئيس اداره اوقاف بشرويه با اشاره به اینکه ‌برنامه‌های فرهنگی ـ مذهبی این  طرح  از تاريخ 28 اسفندماه 91 آغاز و تا15 فروردين‌ماه سال 92 در بقاع متبركه شهرستان ادامه داشت، گفت: طرح آرامش بهاری در 5 امامزاده و بقعه متبركه شهرستان اجرا و مورد استقبال بيش از30هزار مسافر و زائر قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه  ترويج گردشگری مذهبی و پاسخگويی به سؤالات دينی ـ مذهبی و انس و الفت بيشتر با قرآن كريم از مهم ترین اهداف طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه بود، اظهار کرد: در قالب اين طرح با ايجاد پايگاه‌های فرهنگی ـ قرآنی مسابقه «قرآن بخوانيم جايزه بگيريم»، برای كودكان و نوجوانان برگزار شد تادر این صورت بتوانيم تمام مسافران در همه مقاطع سنی را تحت پوشش قرار دهيم.
حجه الاسلام خدائي  با اشاره به اينكه در مكان‌های اجرای اين طرح ؛ نماز جماعت، مشاوره  و بروشور و پوسترهای فرهنگی توزيع شده، عنوان كرد: امسال در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبركه شهرستان باتوجه به ظرفيت موجودهربقعه، برنامه‌های متنوع فرهنگي ،مذهبي برگزارگرديد.
حجت الاسلام خدائي با بیان اینکه اجرای مراسم لحظه تحويل سال نو، خيمه معرفت، تبليغات و اطلاع‌رسانی در سطح شهر، حضور روحانيان و اقامه نماز جماعت در كليه بقاع متبركــه و رسانه‌ها از مهمترين برنامه‌های طرح آرامش بهاری بود، یادآورشد: ارائه خدمات رفاهی شامل نظافت، آراستگی محيط داخلی و بيرونی بقاع، آماده‌سازی و نظافت سرويس‌های بهداشتی، ارائه خدمات در خصوص زائرسراها و اسكان موقت در حد مقدورات بقاع از الزامات اساسی اين طرح در اماكن متبركه بود که مورد توجه قرار گرفت.
وی با اشاره به استقبال مردم از طرح آرامش بهاری در نوروز ۹۲ خاطرنشان کرد: ضمن تشكرازهمه دست اندركاران بقاع متبركه ،هيئت امنائ ،خادمين ومسولين محترم شهرستان ،خدا را شاکریم که در سال نو توانستیم خدماتی را با توجه به نیاز مسافرین در خدمت شان قرار دهیم و گامی در جهت پر کردن اوقات آن ها برداریم.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۷ و ساعت 13:45 |
• بقاع متبرکه شهرستان بشرویه در روز طبیعت ،میزبان 6 هزار و 392 زائر بوده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه گفت: بقاع متبرکه بشرویه در روز طبیعت میزبان 6 هزار و 392 زائر بوده است.

 
  حجت الاسلام و المسلمین دادخداد خدایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه آمار کل زائران بشرویه را 6 هزار و 392 نفر برشمرد و ادامه داد: 16 نفر در این شهرستان در روز طبعیت اسکان یافته اند.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۴ و ساعت 19:45 |

بقعه امامزاده بی‌بی نجمه خاتون مامنی برای زائران؛

رئیس اداره اوقاف بشرویه ؛امامزاده بی‌بی نجمه خاتون(س) در فاصله 22 کیلومتری غرب بشرویه با گنبدی فیروزه‌ای ، محیط دلنشینی برای سیاحت و زیارت مسافران و گردشگران نوروزی است. 

حجه الاسلام خدائی رئیس اداره اوقاف بشرویه گفت ؛ امامزاده بی‌بی نجمه خاتون(س) از بقاع متبرکه شاخص شهرستان بشرویه است که در ایام تعطیلات و آخر هفته زائران و گردشگران زیادی را برای زیارت به این مکان مقدس جذب می‌کند.بقعه امامزاده بی‌بی نجمه خاتون(س) در جوار درخت سرو بلند قامت و چشمه‌ای جاری محیط دلنشینی برای سیاحت و زیارت مسافران و گردشگران است و وجود اراضی کشاورزی پلکانی و باغ‌های میوه با آب و هوای مطلوب به این بقعه جلوه‌ای زیبا بخشیده است.نسب امامزاده ؛نسب امامزاده بی‌بی نجمه خاتون(س) با 24 واسطه به امام سجاد(ع) بر می‌گردد که بقعه این امامزاده در فاصله 22 کیلومتری غرب بشرویه در روستای مجد از توابع بخش ارسک قرار دارد.ضریح بقعه متبرکه بی‌بی نجمه خاتون(س) از جنس آلومینیوم است که با گنبدی فیروزه‌ای از فاصله دور خودنمایی می‌کند.این بقعه متبرکه دارای امکاناتی شامل آب، برق، سرویس بهداشتی، فضای سبز، یک زائرسرا، پارکینگ خودرو، محل بازی کودکان، انبار برای تامین نیازهای مسافران همچون فرش، ظروف، چادر مسافرتی و بخش فرهنگی، قرآنی است.در سه طرف این امامزاده سکوهای سیمانی برای اتراق زائران و مسافران که با سیستم نور پردازی مناسب و فضای سبز تعبیه شده است، وجود دارد تا مسافران و زائران لحظات آرام‌بخشی را در جوار بقعه سپری کنند.اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه نیز در ایام نوروز در بقعه متبرکه امامزاده نجمه خاتون(س) مجد طرح آرامش بهاری را به منظور تقویت باورهای دینی و ارتقای سطح فرهنگی مردم با برنامه‌های مختلف فرهنگی، نمایشگاهی و خدماتی را به اجرا در می‌آورد.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۰ و ساعت 14:59 |

استقبال گسترده مردم از خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه بشرویه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه از استقبال گسترده زائران و مسافران نوروزی از خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام دادخدا خدایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بشرویه اظهار داشت: با فرا رسیدن سال نو و ایام تعطیلات نوروزی به منظور حضور مسافران در بقاع متبرکه و فراهم کردن زمینه مناسب برای ایجاد ارتباط معنوی بین زائران و امامزادگان برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: مراسم تحویل سال همراه با قرائت قرآن، دعای تحویل سال، ذکر دعا و مناجات و زیارت آل یاسین و سخنرانی در آستان مقدس امامزادگان بشرویه با حضور گسترده زائران برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه با بیان اینکه بقاع متبرکه به عنوان تکیه‌گاه معنوی و اجتماعی مردم هستند، تصریح کرد: هیئت امنای بقاع با تمهیدات لازم زمینه حضور مردم در این مکان‌های مقدس را فراهم می‌کنند.

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه بشرویه

خدایی یادآور شد: در طول ایام نوروز طرح آرامش بهاری از 29 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 15 فروردین‌ماه جاری در پنج بقعه متبرکه شاخص شهرستان شامل امامزادگان مجد، هوگند، ساغند، کرند و ده کرم در حال اجرا است.

 وی، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تقویت باورهای دینی و مذهبی، بهره‌برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان درایام نوروز، ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی و احیاء تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی را از اهداف برگزاری طرح آرامش بهاری عنوان کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه از استقبال گسترده زائران و مسافران نوروزی از خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه این شهرستان خبر داد و گفت: به منظور آشنایی مردم با مسائل مختلف اعتقادی، مذهبی، دینی و تقویت باورهای اسلامی و همچنین پاسخگویی به سئوالات و مسائل شرعی و دینی زائران و مسافران، خیمه‌های معرفت با حضور روحانی در بقاع متبرکه شهرستان برپا شده است.

خدایی، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری از جوار امامزادگان برای زائران، برپایی سفره هفت سین قرآنی، برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی، اعزام مبلغان برای پاسخگویی به مسائل شرعی، نصب پوسترهای نمایشگاهی و توزیع بسته‌های فرهنگی را از دیگر برنامه‌های اوقاف در ایام عید برشمرد.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۱۰ و ساعت 10:49 |
مراجعه بیش از 9000 زائر به بقاع متبرکه شهرستان بشرويه
رئيس اداره اوقاف وامورخيريه بشرويه گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری تاکنون 9 هزار و 250 زائر به بقاع متبرکه شهرستان مراجعه کرده اند.

 
 حجت الاسلام و المسلمین خدائي با اعلام این خبر اظهار داشت:در ایام نوروز 92 طرح آرامش بهاری در 5 امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان بشرويه در حال اجراست.
وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از 29 اسفند 91 لغایت 15 فروردین 92 اجرا می شود، افزود: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در راستای منویات مقام معظم رهبری، تقویت باورهای دینی، ارتقای سطح معرفتی مسافران و زائران نوروزی از جمله اهداف این طرح است.
خدائي از برگزاری آئین تحویل سال نو در سطح بقاع متبرکه خبر داد و تصریح کرد: اسکان موقت زائران، برگزاری نمایشگاه فرهنگی، توزیع بسته های فرهنگی، نصب پوستر نمايشگاهي، ارائه مشاوره های قرآنی و قرائت زیارت آل یاسین از دیگر برنامه های این اداره در ایام نوروز است.
برپائي خيمه هاي معرفت درامامزادگان
حجه الاسلام خدائي، از برپایی 3 خیمه معرفت با حضور 3 روحانی در سطح 3 بقعه متبرکه شهرستان همزمان با ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: آشنایی عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان با مسائل مختلف اعتقادی، مذهبی، دینی و تقویت باورهای اسلامی از جمله اهداف برپایی خیمه هاست.
طرح آرامش بهاري دربقاع متبركه امامزادگان مجد،هوگند،ساغند،كرند و ده كرم درحال برگزاري مي باشد.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۰۷ و ساعت 10:48 |
•مسابقه بزرگ «آرامش بهاری» در بقاع متبركه امامزادگان بشرويه   برگزار شد.
رئيس اداره اوقاف وامورخيريه شهرستان بشرويه از برگزاری مسابقه بزرگ با عنوان «آرامش بهاری سال 92» همزمان با سراسر استان در این شهرستان خبر داد.

 
 حجت الاسلام و المسلمین خدائي گفت: كتابچه اين مسابقه بزرگ با شمارگان يك ميليون نسخه از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خيريه منتشر شده است.
وی اظهار كرد: تعدای از کتابچه این مسابقه در اختيار اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان قرار گرفته است و در اختيار شركت كنندگان ومسافرين وزائرين بقاع متبركه قرار داده شد.
خدائي افزود: در كتابچه اين مسابقه از موضوعات بيان شده 20 سؤال طراحی شده است كه شركت‌كنندگان با پاسخگويی به اين سؤالات و ارسال به اداره اوقاف و امور خيريه می‌توانند از جوايز ارزنده آن برخوردار شوند.
وی با دعوت از حضور عموم مردم در اين مسابقه عنوان كرد: شركت برای عموم علاقمندان بالای 12 سال در مسابقه بزرگ آرامش بهاری آزاد است.
رئيس اداره اوقاف بشرويه بيان كرد: سؤالات اين مسابقه پيرامون مباحث فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی است و علاقه مندان می‌توانند جهت دريافت فايل و پاسخنامه اين سؤالات به سايت‌های www.mfso.ir يا سايت www.awqaf.ir مراجعه كنند.
وی عنوان كرد: مهلت ارسال پاسخنامه حداكثر تا 31 ارديبهشت ماه 92 تعيين شده و به برگزيدگان ده‌ها كمك هزينه سفر حج عمره، عتبات عاليات، مشهد مقدس و قلم‌گويای قرآنی و ...ازسوي سازمان محترم اوقاف اهدا خواهد شد.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۰۷ و ساعت 10:38 |
رئيس اداره اوقاف و امورخیریه بشرويه :
مراسم  تحویل سال نو در آستان مقدس امامزادگان شهرستان بشرويه
برگزار می گردد.

حجت الاسلام  والمسلمین خدائي در این خصوص گفت: با پایان یافتن سال 91 و آغاز سال جدید تحول در طبیعت آغاز مي شود و بشریت برای رسیدن به اوج معنویت و کمالات باید این تحول را در خود تجدید کند.
وی افزود: مراسم تحویل سال 1392 در آستان مقدس امامزادگان بشرويه در روز چهارشنبه از ساعت 14بعدازظهر تا 15 برگزار می گردد.
خدائي اظهار کرد: در این مراسم معنوی مردم ولایتمدار شهرستان  حضور پیدا خواهند کرد و با توسل به اهل بیت عصمت و طهارت و با ذکر دعا و مناجات و زیارت آل یاسین سال 91 را به پایان و سال جدید را با معنویت آغاز خواهند کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال 92 در 4 امامزاده  شهرستان افزود: این مراسمات با برنامه های متنوع فرهنگی از قبیل قرائت قرآن، دعای تحویل سال، زیارت آل یاسین، سخنرانی و ... در جوار امن امامزادگان برگزار می گردد.
وی ضمن تبریک سال جدید از عموم همشهریان ولایت مدار  دعوت  کرد که با حضور  در این مکان های متبرک و معطر سال جدید خود را با توسل به این امامزادگان سرشار از معنویت و نور حقیقت نمایند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری در امامزادگان  افزود:این نمایشگاه بمناسبت  ایام تعطیلات نوروزی در بقاع متبرکه استان برگزار می گردد.

خدائي افزود: نمایشگاه آرامش  بهاری حاوی مجموعه نمایشگاهی "از او آغاز کن، دیواری که نخواهد ریخت، نامه جدید، توبه سردسته راهزنان، شادی های حرام از نگاه اسلام، واقعا دل به دل راه داره ها!، عینک دوربین بزنیم یا نزدیک بین، ترویج بی بند و باری،‌ملکه های ایرانی، اجازه هست به خانمتان نگاه کنیم، حرف مردم!، خدا با تو سخن می گوید، زندگی هم زندگی های قدیم، شرم از رخ علی کن و ... از پوسترهایی هستند که در این مجموعه به چشم می خورد  .
وی ادامه داد: عموم مردم جهت بازدید و بهره بردن از مطالب این نمایشگاه می توانند به بقاع متبرکه مراجعه نمایند.
پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري حفظه ا...؛
همزمان با سراسر کشور پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای به صورت صوتی و تصویری در بقاع متبرکه پخش خواهد شد.
وی با اشاره به این که بقاع متبرکه  به عنوان تکيه گاه معنوي و اجتماعي بايد در همه شئون و مناسبتها ايفاي نقش کنند و روحيه ديني ومعنوي مردم را تقويت کنند اظهار کرد:در همين راستا قبل از تحويل سال درب تمامی بقاع متبرکه و امامزادگان استان  باز بوده  وفعالان وهيئت امناي بقاع با تمهيدات لازم زمینه حضورمردم در اين مکانهاي مقدس را فراهم خواهند کرد.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۹ و ساعت 9:25 |
همزمان با غبارروبی امامزاده سید محمد ساغند(ع) با حضور هیات امنا ونمایندگان اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بشرویه مراسم نصب سنگ جدیدمرقد امامزاده نیز انجام شد.

 


برچسب‌ها: مراسم غبارروبی ونصب سنگ مرقد امامزاده محمدبن اسحاق, ع
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ و ساعت 17:56 |
مراسم غبارروبی امامزاده محمدبن اسحاق (ع) در روستای کرندبا حضور نماینده اوقاف واعضای هیات امنا امامزاده برگزار شد.


برچسب‌ها: غبارروبی امامزاده محمدبن اسحاق, ع
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ و ساعت 17:55 |
رئیس اوقاف و امور خیریه بشرویه خبر داد؛
موقوفه امیرمحمدحسن‌خان عرب زنگنه بزرگترین موقوفه بشرویه

خبرگزاری فارس: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه گفت: موقوفه امیرحسن‌خانی از بزرگ‌ترین و پر درآمدترین موقوفات در شهرستان بشرویه است.

حجت‌الاسلام دادخدا خدایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بشرویه اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که اثرات مثبتی در زندگی مادی و اخروی انسان می‌گذارد که مهم‌ترین تاثیر آن، اثر اجتماعی آن در تقویت حس نوع‌دوستی و برقراری عدالت اجتماعی است.

وی ادامه داد: جایگاه وقف در دین مبین اسلام از سابقه‌ای طولانی برخوردار است و ائمه اطهار(ع) نیز در اجرای سنت حسنه وقف پیشتاز بوده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه تصریح کرد: مردم این شهرستان اعتقاد خاصی نسبت به امر وقف دارند و همواره با وقف بخشی از اموال خود باقیات صالحات از خود به جای می‍‌گذارند.

خدایی با بیان اینکه موقوفه امیرمحمدحسن خان مشهور به امیرحسن‌خانی ،از بزرگ‌ترین و پردرآمدترین موقوفات این شهرستان است، افزود: وقف اول و ثانی این موقوفات دارای 52 مصرف ازجمله خیرات و مبرات است.موقوفه امیرحسن‌خانی از موقوفات مشهور طبس، فردوس، بشرویه است که با توجه به پراکندگی املاک و رقبات موجود این موقوفه بیش از 10 میلیارد تومان ارزش دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه عنوان کرد: موقوفه معصومه اسلامی (‌یک قطعه زمین مزروعی) کوچک‌ترین موقوفه است که با نیت عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دهه عاشورا وقف شده است.

خدایی با اشاره به موقوفات جدید امسال اذعان داشت: 40 فنجان آب و اراضی عشق‌آباد نیگنان به ارزش 18 میلیون تومان با نیت اهداء کمک هزینه تحصیلی متعلمان بی‌بضاعت در شب عید غدیر، کمک هزینه درمان برای مداوای بیماران بومی یا غیر‌بومی، کمک هزینه خرید اثاثیه منزل برای زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست بومی یا غیربومی و قرائت یک جزء قرآن در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان وقف شده اشت.

وی، وقف 10 ساعت آب و اراضی نخاب به ارزش 12 میلیون تومان، 9 ساعت آب و اراضی دورگ به ارزش 10 میلیون تومان و 4 فنجان آب و 5.5 دانگ زمین ارسک به ارزش 4 میلیون و 500 هزار تومان با نیت هزینه‌های جاری و عمرانی بقعه متبرکه امامزاده ده کرم(ع) را از دیگر موقوفات جدید امسال برشمرد.

+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۶ و ساعت 15:20 |

مراسم با شكوه غبارروبي امامزاده بي بي نجمه خاتون (س) با حضور فرماندار جديد شهرستان وتمام مسئولين ادارات بشرويه برگزار شد در اين مراسم بعد از نماز جماعت در محل امامزاده مسئول محترم هيات امنا جناب آقاي فيروزي ضمن تقدير وتشكر از مسئولين به ارائه گزارش عملكرد هيات امنا واداره اوقاف پرداخت.در ادامه مراسم فرماندار محترم شهرستان ضمن سخنراني ،اين مراسم را ارادت اين معصوم به وي دانسته و اولين فعاليت خود در شهرستان لحاظ كرد.در ادامه مراسم از خادم امامزاده جناب آقاي چوپاني تقدير به عمل آمد.

   

بقيه عكس ها در ادامه مطلب


برچسب‌ها: غبارروبي امامزاده بي بي نجمه خاتون, س
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۴ و ساعت 12:18 |
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه با اشاره به حضور چشمگیر زائرین در بقاع و اماکن متبرکه این شهرستان گفت: امامزاده محمدابن اصغر(ع) هوگند پذیرای خیل عظیمی مسافران در بشرویه است.


 
حجت الاسلام والمسلمین دادخدا خدایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بشرویه ، اظهار داشت:  بقعه متبرکه امام زاده محمدابن اصغر (ع)( با ده واسطه به امام حسن مجتبی(ع)، که یکی از بقاع محوری و شاخص می باشد واقع در روستای هوگند در 12 کیلومتری بشرویه می باشد و یکی از مهمترین مراکز سیاحتی وزیارتی است .
خدایی افزود:به سبب وجود این بارگاه ملکوتی وریشه های تاریخی وباورهای عمیق دینی که روی افکار عمومی گذاشته وجلوه های زیبای طبیعی وهوای مطبوع وغیره ...این مکان را در ردیف یکی از بهترین موقعیتهایی قرارداده که به نحوی می تواند پاسخگوی نیازهای معنوی وروحی مردم باشد که زائران از راههای دور ونزدیک مخصوصا در فصل گرم تابستان به این مکان جهت زیارت وگذراندن اوقات فراغت مشرف می شوند که در این راستا اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان بشرویه با همکاری هیئت امناء اقدام به تهیه وپیگیری طرح جامع بقعه متبرکه وفضای سبزو همچنین دیگر امکانات رفاهی نموده است .
وی ادامه داد: این بقعه دارای 65 خادم افتخاری می باشد که بصورت شیفتی به زائرین خدمت رسانی   می کنند
خدایی گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان برای دومین بار از سوی این اداره با همکاری هیأت امناء و دست اندرکاران بقاع متبرکه اجرا می شود.
حجت الاسلام خدایی اظهار کرد: اداره بشرویه و همکاران و هیأت امناء و خادمین افتخاری آمادگی خود را با برنامه ریزی های مقتضی از جمله، آمادگی بقاع، زائر سراها، آمادگی برای لحظه تحویل سال و فعالیتهای فرهنگی و مذهبی دیگر را آغاز کرده است.
وی  با اشاره  به حضور بیش از۱۵۰۰نفرزائر در لحظه تحویل سال درجواربقاع متبرکه بشرویه خاطرنشان کرد: در بشرویه مراسم تحویل سال و همچنین پذیرائی از مسافرین و زائرین در بقعه امام زاده محمد بن السحاق(ع) کرند، امام زاده محمد بن اصغر(ع) هوگند، بی بی نجمه خاتون(س) مجد و امامزاده زین آباد(ع)، امامزاده ساغند(ع)، امامزاده ده کرم(ع)، امامزاده کلکلی (ع) برگزار شد.
خدایی همچنین برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری، نمایشگاه عفاف و حجاب، توزیع برشور و اقلام فرهنگی و... را از دیگر فعالیتهای این اداره ذکر کرد.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در یکشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۲۰ و ساعت 15:24 |
• کتابچه آرامش بهاری در امامزادگان بشرویه توزیع می گردد.
حجه الاسلام خدائی  از توزیع کتابچه آرامش بهاری در امامزادگان بشرویه همزمان با تعطیلات نوروز 92 خبر داد.

 
  حجت الاسلام والمسلمین خدائی با اعلام این خبر افزود: بمناسبت عید نوروز و شروع تعطیلات آغاز سال 1392 مجتمع فرهنگی پژوهشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه کتابچه مسابقه آرامش بهاری را ویژه طرح نوروزی آرامش بهاری که توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار خواهد شد منتشر کرده است.
وی گفت: در این کتابچه مطالبی چون اول کلام ؛ ختم کلام، عجله تو کار خیر، دشمن شیطونه، نورانیت عید، تک زنگ زدم، که بگم به یادتم رفیق، کوچه بن بست است، دور بزنید! ،اول، خدا، قربون هرچی آدمِ بامرامه ، بوی بهشت، این کیست که او را به صورت روی زمین می کشند، اول وقت، احترام، خُلق زیبا، ببخشید آقا! میتونم به خانومتون نگاه کنم؟، مساوی !؟، ویروس گناه، خانه ای در آتش، این زن آویزان، کیست؟، همه خانوم های ایرانی ملکه هستن !، ده سال عقب ماندگی !!! ، حرکت انقلابی و ... به چاپ رسیده است.
خدائی  با اشاره به مسابقه کتابخوانی آرامش بهاری در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه تصریح کرد: در انتهای کتابچه آرامش بهاری سوالاتی تعریف شده که علاقه مندان در صورت تمایل با مطالعه کتابچه و پاسخگویی به سئوالات می توانند با ارسال پاسخ نامه خود با آدرس مندرج در توضیحات انتهای کتاب در مسابقه فوق شرکت نمایند.
وی گفت: شرکت در مسابقه برای افراد بالای 12 سال آزاد می باشد و علاقمندان تا 31 اردیبهشت 92 می توانند پاسخنامه های خود را به آدرس پستی قم-صندوق پستی 1131-37135 ارسال نمایند.
وی ادامه داد: علاقمندان جهت دریافت کتابچه آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروز به امامزادگان سراسر استان مراجعه و یا جهت دانلود فایل کتابچه به پرتال اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی  به آدرس    www.khorasanj.awqaf.ir مراجعه نمایند
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ و ساعت 16:19 |
• ثبت 6 موقوفه جدید دربشرویه از ابتدای سال جاری تاکنون
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بشرویه از ثبت 6موقوفه جدید به ارزش 585 میلیون ریال در این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

 
  حجت الاسلام و المسلمین دادخدا خدایی با اعلام این خبر گفت:اهداء کمک هزینه تحصیل متعلمین بی بضاعت در شب عید غدیر،کمک جهت مداوای بیماران بومی یا غیر بومی،کمک هزینه خرید اثاثیه منزل یا مسکن برای زنان بی سرپرست یا بد سرپرست،هزینه های جاری و عمرانی بقعه متبرکه امامزادخ ده کرم(ع)،هزینه های عمرانی و فرهنگی مسجد امام حسین(ع) و احداث مسجد از جمله نیات واقفان این موقفات می باشد.
وی موقوفه محمد علی قلیزاده و فاطمه مرادی ثانی شامل 40 فنجان آب و اراضی عشق آباد نگینان به ارزش 180 میلیون ریال،موقوفه زهرا سمیعی شامل 10 ساعت آب و اراضی نخاب به ارزش 120 میلیون ریال،موقوفه زهرا سمیعی شامل 9 ساعت آب و اراضی دورگ به ارزش 100 میلیونم ریال،موقوفه زهرا سمیعی شامل 2 فنجان آب و 5و نیم دانگ زمین ارسک به ارزش 65 میلیون ریال،موقوفه حاج حسن زاد علی شامل دو هزار و 800 متر مربع زمین به ارزش 100 میلیون ریال و موقوفه آقا علی صدقی شامل یک قطعه زمین به مساحت 250 متر مربع در روستای هوگند به ارزش 15 میلیون ریال را از جمله این موقوفات عنوان کرد.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ و ساعت 15:25 |
آزمون شفاهی مرحله اول

کارشناس فرهنگی اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان بشرویه از برگزاری آزمون شفاهی مرحله اول طرح تربیت حافظان که روزجمعه ۱۱ اسفند در جوار امامزادگان محمدبن اصغر(ع) و محمدبن اسحاق (ع) برگزار شد خبر داد.در این آزمون  با توجه به شرایط سنی داوطلبین حافظان به رقابت نشستند. 

 


برچسب‌ها: آزمون شفاهی طرح تربیت حافظان قرآن کریم
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۲ و ساعت 8:58 |

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه گفت: در ایام نوروز طرح آرامش بهاری در ۴بقعه شاخص این شهرستان برگزار خواهد شد.

01

حجت الاسلام ˈدادخدا خداییˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در آستان مقدس امامزادگان محمدبن اصغر هوگند، بی بی نجمه خاتون مجد، سیدمحمد ساغند، و محمدبن اسحاق کرند اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با بهره گیری از ظرفیتهای ایام نوروز از مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

حجت الاسلام خدایی اظهار داشت: ارتقای سطح فکری، فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی و نیز احیای تبلیغ و ترویج سنتهای اصیل اسلامی به هموطنان در این اعیاد از دیگر اهداف طرح آرامش بهاری است.

وی ادامه داد:در همین راستا خیمه های معرفت در جوار بقاع متبرکه برای پاسخگویی به سوالات و مسایل شرعی و دینی زایران و مسافران برپا خواهد شد.

رییس اوقاف و امور خیریه بشرویه از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در بقاع و اماکن متبرکه در تعطیلات نوروز خبر داد و اضافه کرد: برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف از جمله مهمترین این برنامه های فرهنگی می باشد.

حجت الاسلام دادخدا خدایی گفت: علاوه بر خدمات رسانی مطلوب به زائرین، فراهم آوردن زمینه مناسب برای برقراری ارتباط عمیق بین افراد و فضای روحانی امامزادگان و ایجاد انس با بقاع متبرکه به ویژه در نسل جوان در اجرای این طرح مورد تاکید قرار گرفته است.

وی قرائت دعای تحویل سال، توزیع بسته های اطلاع رسانی و معرفی بقاع و موقوفات ، برپایی ایستگاه های صلواتی، برپایی نماز جماعت و مراسم ادعیه و زیارات، مسابقات فرهنگی و نمایشگاه های محصولات فرهنگی با محوریت بقاع را از جمله برنامه های متنوع فرهنگی و معنوی دانست که در قالب طرح آرامش بهاری اجرا خواهند شد.


برچسب‌ها: طرح آرامش بهاری
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ و ساعت 23:29 |
• فعالیت 69 متولی موقوفات در بشرویه
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه تعداد متولیان موقوفات شهرستان بشرویه را 69 نفر اعلام و تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه بر اساس مقررات اوقافی ناظربر تمام موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی سطح...

 
وی افزود: سیاست اداره اوقاف استفاده از ظرفیت متولیان و احقاق حق موقوفات به پشتوانه موقوفات است که بر این اساس متولیان نباید ارتباط خود را با اوقاف قطع کنند.
حجت الاسلام خدایی از وجود 373 موقوفه و یک‌هزار و 62 رقبه در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: هر گونه واگذاری موقوفه به افراد باید با اخذ مجوز قانونی از اوقاف باشد و متولیان باید در حفظ و صیانت از موقوفات بکوشند.
وی یادآورشد: چنانچه متولی نسبت به حفظ و صیانت موقوفه و اجرای نیات واقف که بر عهده مدیریت و تولیت آن است کوتاهی و تفریط کند اوقاف برای آنان ضمامین تعیین و یا آن‌ها را ممنوع‌المداخله می‌کند.    
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۰ و ساعت 13:47 |
• نیات واقفان در ماندگاری و اجرای آموزه های دینی مثمر ثمر است
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بشرویه گفت: نيات واقفان در ماندگاري و اجراي آموزه هاي ديني مثمر ثمر است و لذا يکي از محورهاي کليدي کار اوقاف عمل به نيات واقفان و پرداختن به امور بقاع متبرکه است.

 
حجت الاسلام و المسلمین دادخداد خدایی روشن شدن مردم نسبت به مسائل مذهبی و دینی را از برکات وقف دانست واظهار داشت:ديدگاه بسياري از مردم به موقوفات، نگاهي تفريطي و افراطي است، تفريطي از اين حيث که نبايد به وقف نزديک شد و کاري به موقوفه خواران داشت و نگاه افراطي اين که مال موقوفه مال خيراتي و گوشت قرباني است که هر دو ديد اشتباه است.
وي افزود: سياست نظام مقدس جمهوري اسلامي، احياي فرهنگ وقف است و همين امر موقوفات را در سال هاي گذشته از مهجوريت درآورده است و تقريبا حقوقش ادا مي شود.
حجت الاسلام خدایی خاطرنشان کرد: برنامه ريزي صحيح، نگاه علمي و احياي موقوفات و مشخص شدن وضعيت موقوفات رها شده و پي گيري و باز گرداندن موقوفات از چنگ موقوفه خواران از رويکردهايي است که مي شود با توسعه فرهنگ وقف اعتماد مردم را به وقف و اوقاف جلب کرد که اين امر در سال هاي اخير با اهميت دادن به موقوفات جاي خود را باز کرده است
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در یکشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۶ و ساعت 0:24 |
•امامزاده نجمه خاتون(س)کجاست؟
بقعه متبرکه امامزاده نجمه خاتون (س) مجد،ازبقاع متبرکه شاخص ومحوری درفاصله 22کیلومتری شهرستان بشرویه در روستای مجد ازتوابع بخش ارسک واقع گردیده است.

 
این امامزاده لازم التعظیم که با24واسطه به امام سجاد(ع)منتسب می باشد دردامنه کوه
واراضی کشاورزی متصل است و از آب و هوای بسیار مطلوبی در ایام تابستان و بهار برخوردار است.
این بقعه درطول ایام سال شاهدحضوربیش از 20000 زائر خصوصا درایام تعطیلات نوروزی ،تابستان ، و پاییز می باشد که این زائرین ازمناطق مختلف می باشند.
بقعه متبرکه دارای فضای سیاحتی ،تفریحی مناسبی  برخوردار می باشدکه مردم لحظه تحویل سال نو و نیمه شعبان و شهادت حضرت زهرا (س) و ایام محرم و صفر ، برنامه های ویژه ای ازسوی اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان باهمکاری هیئت امناء محترم در این امامزاده برگزار می شود و با خواندن ادعیه و زیارات ،فضای معنوی بر این بقعه متبرکه عارض می شود.
از امکانات این امامزاده می توان به بخش فرهنگی، قرآنی که دارای امکاناتی نظیر رایانه و کتابخانه و انبار بقعه که احتیاجات مسافرین اعم از فرش ، ظروف و چادر مسافرتی را بر طرف می کند و همچنین از لحاظ تاسیسات و امکانات دارای یک زائر سرا و سرویس بهداشتی بوده و نیز پارکینگ جهت خودروها و قسمت بازی کودکان نیز از دیگر امکانات موجود می باشد .
روشنایی امامزاده با برق سراسری تامین بوده و در سه طرف امامزاده سکوهای سیمانی جهت نشستن واتراق زائرین ومسافرین  همراه با سیستم نور پردازی مناسب و فضای سبز تعبیه گردیده است.
با توجه به کم درآمد بودن بقعه ، طرح توسعه عمرانی بقعه با مشکلاتی رو به رو شده و روند ساخت به کندی صورت می گیرد.
این بقعه متبرکه دارای 8 نفر خادم افتخاری و یک نفر خادم فصلی و 5 نقر هیئت امنا  و30خادم افتخاری بوده که در همه برنامه ها ی مذهبی به زائرین خدمت رسانی می کنند
ضریح بقعه متبرکه بصورت آلومنیومی بوده واز ساختمانی زیباوگنبدی دواربرخورادمی باشد.
چشمه ای جاری درزیرپای این بقعه همراه باوجوددرخت سروبلندقدی باقدمت بیش ازسیصدسال فضای سیاحتی مطلوبی رابه این بقعه جلوه ای مطلوب بخشیده است.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در جمعه ۱۳۹۱/۱۲/۰۴ و ساعت 7:20 |
• همزمان با طرح آرامش بهاری نمایشگاه عفاف و حجاب در امامزادگان شهرستان بشرویه برگزار می گردد
همزمان با طرح آرامش بهاری ٰنمایشگاه عفاف و حجاب در امامزادگان شهرستان بشرویه برگزار می گردد.

 
سرپرست اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان بشرویه با اشاره به برنامه‌هاي ويژه فرهنگي براي ايام تعطيلات نوروز در امامزادگان و بقاع متبركه گفت: طرح آرامش بهاري با برنامه‌‌هاي مختلف فرهنگي، نمايشگاهي و خدماتي براي مسافران نوروزي و زائران امامزادگان این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امو رخیریه خراسان جنوبی حجت‌الاسلام والمسلمين دادخداخدائی اظهار کرد: يكي از سنت‌هاي حسنه بين مردم عيد نوروز است كه از پيشينيان به يادگار مانده و بهانه‌اي براي صله ارحام و ارتباط و نزديكي افراد با یکدیگر است و در معارف اسلامي عيد به مفهوم بازگشتن به فطرت توحيدي انسان است واز سویی تلاقي آن با بهار طبيعت درس آموز است.
وي تصريح كرد: همه ساله اين سنت حسنه با حضور گسترده مردم در لحظه تحويل سال در جوار مقدس امامزادگان و بقاع متبركه همراه می شود كه نشان دهنده ارادت قلبي مردم منطقه به خاندان اهل بيت (ع) است.
حجت الاسلام خدائی تصریح کرد:طرح آرامش بهاری با اهدافي همچون ؛خدمت‌رساني مطلوب و ايجاد رضايت و علاقمندي در ميان مردم و جوانان به آستان مقدس امامزادگان استفاده از ظرفيت تعطيلات نوروزي و برنامه‌ريزي براي تبديل كردن بقاع به قطب‌ فرهنگي،‌ تقويت باورهاي ديني و ارتقاء سطح فرهنگي مردم و زائران نوروزي برگزار مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه طرح آرامش بهاري در امامزادگان و بقاع متبركه شهرستان با استقبال بي‌نظيري مواجه می شود گفت:این طرح همزمان با تعطیلات نوروزی در جوار بقاع متبرکه شاخص شهرستان برگزار می شود تا مسافران بتوانند در جوار امامزادگان تعطيلات نوروزي را با عشق به خاندان اهل بيت (ع) سپري كنند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بشرویه با اشاره به اينكه براي اجرای اين طرح برنامه‌هاي متنوع فرهنگي، خدماتي و تسهيلات براي زائران در نظر گرفته شده است، افزود: اولين برنامه، مراسم لحظه تحويل سال نو در امامزادگان است كه با حضور ٰمسولین، روحانيون، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم و اجرای برنامه‌هاي قرائت قرآن، سخنراني،‌ مديحه‌سرايي و قرآئت زيارت آل ياسين و دعاي تحويل سال برگزارمی شود.
+ نوشته شده توسط امورفرهنگی وروابط عمومي اوقاف وامورخیریه در دوشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۳۰ و ساعت 12:11 |